Uygun fiyat ve hızlı teslimat garantisiyle çalışan firmamız Antalya’nın dört bir yanına hizmet vermektedir.

+90 (242) 228 55 59 +90 (531) 792 91 23 bilgi@evinizneisterse.com

Atatürk Bulvarı Öğretmenevleri Mahallesi Öğretmenler Caddesi Süleyman Abay Apt.5B PK:07070 Konyaaltı/Antalya

Mimari ile görsellik bir arada: 3D çizimler

AnasayfaBlogMimari ile görsellik bir arada: 3D çizimler

Mimari ile görsellik bir arada: 3D çizimler

Türkiye’nin en hızlı gelişen sektörlerinden inşaat sektöründe, konut projelerinin lansman aşamasında üç boyutlu görsellerine tanık olmuşsunuzdur. Birçok farklı sektörde 3D çizimler kullanılıyor, mimaride 3D çizimler de günümüz konut projelerinin olmazsa olmazıdır. Antalya’da dekorasyon konusunda en etkin müşteri ağına sahip, önde gelen markalardan Evinizneisterse.com olarak 3D modelleme tekniği ile hizmet veriyoruz.

3D, yani üç boyotlu grafikler, bir projenin vektörel bazda en ince ayrıntıları ile ifade edilmesi, gerek renkli gerek de tek renk şekilde sunulmasıdır. Bir 3D projeyi insanlar çoğu zaman gerçek yapılardan ayırt edememektedir, günümüz grafik ve tasarım teknolojisi ile 3D çalışmalar bu yüzden önemli. Evinizneisterse.com olarak 3D modelleme ve Antalya dekorasyon konusunda çözüm ortağınız olmaya hazırız!

Peki mimaride 3D çalışmaların özellikleri, farkları, sunduğu avantajlar nelerdir?

Projenizi dijital platformlarda ifade edin

3D mimari modelleme tekniği ile konut projelerinin, müstakil projelerin sunumu oldukça etkili olacaktır. Hergün farklı bir konut projesi üretilen ülkemizde birçok mimarlık firması, 3D modelleme ile televizyon kanallarında, internet sitelerinde, gazetelerde reklam veriyor ve projenin hedef kitlesine bu harika teknik ile etkili bir şekilde ulaşıyor. Üç boyutlu, gerçekçi bir şekilde konutların tüm detaylarını gören kişiler, yatırımcılar projelere yatırım konusunda, satın alım konusunda daha ılımlı yaklaşıyor. Konut projesi her ne kadar başarılı olursa olsun, 3D modellemenin ne kadar başarılı olduğu, nasıl ifade edildiği oldukça önemlidir. Zira, projeler henüz kağıt üzerindeyken dahi, göz alıcı bir çizimler projenin nasıl bir görünüm yaratacağının belirmesinde önemlidir. Antalya’da mimari çizim alanında uzun süredir hizmet veren Evinizneisterse.com ekibi de, istenilen dekorasyon projelerinde önceliği 3D modellemeye veriyor, müşterilerine ayrıcalık tanıyor!

Ev tadilatında 3D modelleme

Tadilat projelerinde 3D modelleme tekniği ile çok rahat bir şekilde evinizin tadilat işlemlerinin sonrasında geleceği durumu görebilirsiniz. Alternatif dekorasyon trendlerini dijital ortamda 3D bir şekilde görüp, değerlendirebilirsiniz ve sizin için en etkileyicisine anında karar verilebilir!

Farklı açılardan, farklı ölçekte etkileyici 3D modellemeler

3D modellemeler, yalnızca binanın ya da müstakil yapının dışarıdan görünümü ile ifade edilebilecek dar bir alan değildir. Aynı zamanda dairelerin iç açıdan görünümü, kuşbakışı 3D görüntüler, katlara özel çizim açıları da bunun içinde yer buluyor. 3D mimari çizim üç boyutlu bakış açısı vermesi ile, insanlarda projenin bitiş aşamasında gerçekte nasıl görüneceğine dair bir izlenim oluşuyor, ve bu izlenim pazarlamada, insanların projelere yaklaşımında önemli bir yer tutuyor. İç mimaride de 3D modelleme çalışmaları oldukça önemli yer tutuyor. İstenilen dekorasyon konseptlerine uygun, belirlenmiş alan ve yüksekliğe sadık hacimde, istenilen renk ve eşya donanımları ile nasıl bir mimari hava yaratılabileceğini önceden gören insanlar, projelere karşı daha ılımlı yaklaşıyor, zira günümüz 3D modelleme tekniği, sanal gerçekliği adeta net bir şekilde yansıtan, gerçeği ile ayırt edilemeyecek türdendir.

Sanatla tekniğin buluşması

Mimari çizimler, üzerine eğilen ve ciddi anlamda emek gösteren geniş ekiplerin bir çalışması. Birçok iç mimari Antalya ekibi, bir sanat ekibi ve teknik ekip ile ifade ediliyor. Çünkü yalnızca 3D modelleme tekniği burada yeterli değildir, aynı zamanda projenin mimari algısını verebilecek, estetiği çok iyi bir şekilde yansıtacak detaylar da önemlidir. Bundan dolayı mimari çizimler için, sanatla modern üç boyutlu çizim tekniklerinin bir buluşması diyebiliriz. Her mimari projede, 3D çizimler göz alıcılığı ile insanları etkileyecek bir vasıf üstlenir; bu bağlamda 3D modellemenin başarısı bir bakıma projenin sunum başarısıdır, görsellik düzeyidir.

Bir Yorum Bırakın

Open chat