Uygun fiyat ve hızlı teslimat garantisiyle çalışan firmamız Antalya’nın dört bir yanına hizmet vermektedir.

+90 (242) 228 55 59 +90 (531) 792 91 23 bilgi@evinizneisterse.com

Atatürk Bulvarı Öğretmenevleri Mahallesi Öğretmenler Caddesi Süleyman Abay Apt.5B PK:07070 Konyaaltı/Antalya

Kare Salon Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

AnasayfaBlogKare Salon Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Kare Salon Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Yeni inşalar, yeni tarzlar ve yeni modalar ile sürekli olarak yenilik içerisinde olan ev dekorasyonu ve mimarisinde bize çok fazla görev düşmektedir. Özellikle evi geniş, kullanılabilir ve minimaliz bir tasarım ile dekore etmek yaşam alanımızda birçok kolaylıklar sağlayacaktır. Bunun için hepimizin profesyonel mimarlar ile çalışma imkânı elbette yok veya bu işi profesyonel olarak yapan firmalardan paralar savurarak ürünler satın almak çok zor. Bu yüzden ev dekorasyonu ve mimarisini en iyi şekilde kavramamız ve evimize en uygun dekorasyon seçeneklerini belirlememiz gerekmektedir.

Kare Salon Nasıl Geniş Gösterilir?

Dikdörtgen ve kare salonlar birçok zaman sıklıkla karşılaştığımız bir mimaridir. Orantısı çok iyi bir şekilde planlanmamış bir salon veya oturma odasını hem geniş göstermeliyiz hem de iç dekorasyon seçimlerini en iyi şekilde yapmamız gerekiyor. Buna ise ilk olarak duvar boyalarından veya duvar kağıtlarından başlamalıyız. Özellikle çok koyu, tam beyaz, desenli duvar kağıtları veya boyalar alanı biraz dar gösterebilir ve boğucu olabilir. Bunların yerine pastel renkleri tercih etmemiz, çok minimalist tasarımlara sahip duvar kağıtları kullanmamız gerekmektedir.

Kare Salona Nasıl Koltuk Takımı Seçmeliyiz?

Mobilyalarımız her an herhangi bir yerde demode olarak seçilebilir ve bir anda modasını kaybedebilir. Bu yüzden özellikle de yeni evlenen ve mobilyalarını değiştirmek isteyen kişiler mobilyalarını daha evrensel bir tasarıma sahip olanlardan seçmeye çalışmalıdır. Bu genel olarak tam avangart tasarımlardan değil daha spor ve şık tasarımlar ile mümkün olabilir. Kare bir salona sahipsek üçlü, dörtlü oturumlara sahip koltukların yerine “snuggler” adı verilen yeni tarz ve spor koltukları tercih edebilirsiniz, bu hem minimalist bir dekorasyon olacak hem de yaşam alanınızı arttırmış olacak. Bunun haricinde L koltuk dediğimiz tasarımları tercih ederek de hem oturum alanı geniş olur hem de yaşam alanında birçok boşluk bulabilirsiniz, böylece başka dekoratif ürünlere de yer açmış olursunuz.

Kare Salonda Dekoratif Ürünleri Nasıl Seçmeliyiz?

İşte koltuk ve duvar boyaları, kağıtları seçiminden sonra en önemli noktalardan birine geldik. Kuşkusuz odanızın en iyi tamamlayıcıları dekoratif ürünler olacaktır. Sıkışık sehpalar, kaba görünen TV üniteleri, büyük biblolara, saksılar, kat kat perdeler ve benzeri tüm dekorasyon ürünleri odanızdaki sıkışıklığı arttırabilir. Hadi gelin pastel boyalar ve şık minimal koltuklar ile başladığımız kare salon tasarımımızı bir de minimal dekoratif ürünler donatalım ve hem şık hem de kullanışlı bir salonumuz olsun.

Öncelikle TV’miz ister duvarda ister de ünite üzerinde olsun buradaki en önemli nokta çok fazla bölmeli, çekmeceli, dolaplı üniteler yerine sadece bir iki parçadan oluşan, duvar ve mobilya renklerine uygun sade seçim olacaktır, genel olarak TV duvarda asılı olur alt kısmında sadece gizli bölgeye sahip tek parçalı bir ünite tercih edilmektedir. Sehpalarımız ve orta masalarımız yine hem kullanışlı hem de sade görünüme sahip olmalıdır ki yaşam alanımızda kısıtlamalar yaratmasın.

Bir Yorum Bırakın

Open chat