Uygun fiyat ve hızlı teslimat garantisiyle çalışan firmamız Antalya’nın dört bir yanına hizmet vermektedir.

+90 (242) 228 55 59 +90 (531) 792 91 23 bilgi@evinizneisterse.com

Atatürk Bulvarı Öğretmenevleri Mahallesi Öğretmenler Caddesi Süleyman Abay Apt.5B PK:07070 Konyaaltı/Antalya

Balkon Nasıl Dekore Edilir?

AnasayfaBlogBalkon Nasıl Dekore Edilir?

Balkon Nasıl Dekore Edilir?

Balkon Nasıl Dekore Edilir?

Balkon, özellikle günümüzde, çok katlı binaların, betonarme yapıların fazlaca yer aldığı şehirlerde yaşayan biz insanlar için, önemli bir keyif alanıdır. Bu sebeple konfor alanı olarak da hayatımızın önemli bir parçası aynı zamanda. Peki, balkon nasıl dekore edilir? Dekore edilirken nelere dikkat edilmelidir? Balkon dekorasyonu, balkon tiplerine göre farklılıklar gösterir. Balkonunuzun küçük ya da büyük olması bu dekorasyon fikirlerinin çeşitlenmesinde rol oynar.

Küçük Balkonlar

Küçük bir balkona sahipseniz, ilk önce balkondaki eşyalarınızı kullanımınıza göre gerekli ve gereksiz olarak ayırın. Kullanmadığınız gereksiz, fazladan yer kaplayan eşyalarınız varsa, bunları kaldırın. Bu şekilde balkonda daha geniş bir alana sahip olursunuz. Balkonda minik de olsa kendinize ait bir alan yaratın. Ve bu alanı hobilerinize, kendi zevkinize göre düzenleyin. Okumayı seviyorsanız kitaplarınız için bir köşe oluşturabilir, buraya kitaplarınızı yerleştirebilirsiniz. Müzik dinlemeyi seviyorsanız, küçük dekoratif bir radyoya yer verebilirsiniz bu alanda. Veya bitkilere ilginiz varsa, ufak süs bitkilerinden oluşan küçük bir bahçe tasarlayabilirsiniz. Böylelikle balkonunuzda size özel, aynı zamanda da göze hitap eden bir görünüm yaratmış olacaksınız.

Büyük Balkonlar

Büyük bir balkonunuz varsa, yaz esintilerini çağrıştıran sevimli bir kış bahçesi oluşturabilirsiniz. İlk aşamada, balkonunuzu camla kapatarak, cam balkon şeklinde dekore edebilirsiniz. Cam balkon nedir? Cam balkon, balkonunuzu dış etkilerden koruyacak şekilde balkonunuzun pencerelerle kapatılmasıdır. Bu sayede balkonunuzu kir, toz vs. gibi dış etkilerden korumuş olarak daha temiz ve konforlu bir yaşam alanı oluşturmuş olursunuz. Kışın soğuğundan, rüzgarın getirdiği tozlardan etkilenmeden, hem siz hem misafirleriniz balkonunuzda rahat ve keyifli zamanlar geçirebilirsiniz. İkinci aşamada, kişisel isteklerinize göre dilerseniz bir oturma grubu yerleştirebilir, etrafını bitkilerle süsleyebilirsiniz. Bu noktada balkon dekorasyonu için ışıklandırma da önemlidir. Kendi zevkinize göre dilerseniz tavanda dilerseniz balkon duvarlarında ışıklandırmalar yapabilirsiniz. Böylelikle balkonunuz oldukça şık bir görünüm alacaktır.

Balkon Dekorasyonunda Kullanılan Aksesuarlar

Balkonunuzda duvara sabitlenmiş, minik raflar kullanabilirsiniz. Bu rafları küçük süs bitkileri, ya da isterseniz biblolarla doldurabilirsiniz. Ayrı bir aksesuar olarak, balkonunuzun genişliği, güneşi görme durumu müsaitliğine ve mevsimine uygun olarak yetiştirebileceğiniz sebzelere yer verebilirsiniz. Her gün onlara bakım verip, ilgilenerek ayırdığınız zaman dilimi sizin de nefes almanızı sağlayacaktır. Bir diğer balkon aksesuarı olarak, balkon duvarlarınıza çeşitli tablolar yerleştirebilirsiniz. Bu tablolar da balkonunuzun görünümüne ayrı bir hava katacaktır. Mumlar da balkon dekorasyonunda önemli bir yer kaplar. Rengarenk, küçük ya da büyük mumlarla ister masanızda, ister duvarınızda farklı biçimlerde hoş bir dekor yaratabilirsiniz. Balkon tavanında asılabilir küçük süslere yer verebilirsiniz. Bu süsler çok çeşitli renklerde ve ebatlarda kullanılarak, balkon dekorunuzu hareketlendirecektir. Son olarak, farklı desenlerde kilimler ve renkli puf minderleri de balkonunuzda isterseniz yere yerleştirerek, isterseniz sandalye ya da koltuklarda kullanarak, balkon dekorasyonunda şirin detaylar elde edebilirsiniz.

 

Bir Yorum Bırakın

Open chat