Uygun fiyat ve hızlı teslimat garantisiyle çalışan firmamız Antalya’nın dört bir yanına hizmet vermektedir.

+90 (242) 228 55 59 +90 (531) 792 91 23 bilgi@evinizneisterse.com

Atatürk Bulvarı Öğretmenevleri Mahallesi Öğretmenler Caddesi Süleyman Abay Apt.5B PK:07070 Konyaaltı/Antalya

Oturma Odası Duvar Rengi Nasıl Olmalı?

AnasayfaBlogOturma Odası Duvar Rengi Nasıl Olmalı?

Oturma Odası Duvar Rengi Nasıl Olmalı?

Oturma odamızın renk seçimi

Hayatımızın çoğu zamanını hepimizin bildiği üzere evimizde, sıcak yuvamızda geçirmekteyiz. Hatta ve hatta çalışmayan annelerimiz ve eşlerimiz için bu süre hayatlarının yarısından fazlasını aşmaktadır. Peki ya bizler evimizin en çok hangi bölümünde bulunmaktayız? Tabiki de oturma odamızda bulunmaktayız. Ailemizle en çok zaman harcadığımız, yediğimiz, içtiğimiz, yatıp, kalktığımız yer olan oturma odası başlı başına barınma ihtiyacı açısından oldukça önemli bir yere sahiptir.

Renklerin hayatımıza etkisi

Hayatımızın renkli, canlı, pozitif ve enerjik olması için ise çevremizin ona her baktığımızda bizlere mutluluk, canlılık ve huzur vermesi gerekir. Bizim ise en çok bulunduğumuz oturma odamız ise  bize en yakın çevre olarak gösterilmektedir. Bundan dolayı oturma odamızı her baktığımızda canlı, ışıl ışıl ve kusursuz bir güzelliğe sahip bir şekilde görmek isteriz. Duvarların, eşyaların, halının birbirleriyle uyumu bu konuda oldukça önem taşımaktadır.

Renklerin ruhsal katkısı

Oturma odasında tercih edilen rengin iç açıcı olmasına, ışıl ışıl olmasına  önem gösterilmelidir. Örneğin deniz mavisi, fıstık yeşili, beyaz, fildişi, meltem gibi renkler canlı ve iç açıcılık konusunda tercih edilebilir. Eğer bir doğasever iseniz yeşili tercih etmelisiniz. Sakinliği, huzuru, barışı simgeleyen bu renk oldukça güzel bir tercih olacaktır. Eğer ki tutkulu, güçlü, sert bir yapıya sahip iseniz elbette siyah ana renginiz olmalıdır. Hırslı, kararlı, tuttuğunu koparan, hareketli bir yapıya sahip iseniz kırmızıyı seçmelisiniz. Sadakatli, modern, verimli, profesyonel bir kişiliğe sahip iseniz kesinlikle mavi renk tam size uygun olacaktır. Aslında uzun lafın kısası  oturma odanızın dekorasyon edilişinde duvarlarının, eşyalarının renginde sizin kişiliğiniz, duygu ve düşünceleriniz, yaşam tarzının çok ama çok önem arz etmektedir.

Kişiliğimizin ve duygularımızın renk seçimine etkisi

Kim hangi kişiliğe, duyguya sahip ise evinin duvarlarından içerisinde bulunan eşyalara kadar yansıtmaktadır. Ama herkesin hayatı mutlu, dolu dolu, eğlenceli, pozitif yaşaması gerekmektedir. Demem o ki bu güzelim hayatı çevremize her baktığımızda bizleri mutlu eden şeyler ile süsleyelim. Hayatımızın dolu dolu, pozitif ve güzel geçmesi için her gün oturup, kalktığımız oturma odamızın duvarlarının ve  eşyalarının renklerini her baktığımızda bizleri mest edecek, pozitif  ve enerjik hissettirecek şekilde seçmeliyiz.

Oturma odamıza   yapacağımız renk seçimimizde duygularımız  çok önemlidir ve duygular değişkendir  kötü şeyler yaşamış olsak ta kötü haberler almış olsak da hayata hep pozitif bir pencereden bakmamız gerekiyor. Budu içinde başımızdan kötü şeyler geçmiş olsa dahi hayatımızı güzelleştirmemiz, güzel şeyler görüp düşünebilmemiz açısından  iç açıcı, ferahlatıcı, baktıkça rahat hissettiren renkleri kullanmalı, kullandırmalı ve tavsiye etmeliyiz. Kendimiz için  istediğimiz çevreyi herkes için istemeli ve bunun için elimizden geleni yapmalıyız.

Ailemizle mutlu yuvamızda huzur içinde parlak ve iç açıcı, huzur veren renkler içerisinde yaşamalıyız. Yaşadığımız hayatı her açıdan güzelleştirmek için ne gerekiyorsa yapmalı ve gereken şeyleri feda etmeli daima mutluluk için koşar adımlarla ilerlemeliyiz.

Bir Yorum Bırakın

Open chat