Uygun fiyat ve hızlı teslimat garantisiyle çalışan firmamız Antalya’nın dört bir yanına hizmet vermektedir.

+90 (242) 228 55 59 +90 (531) 792 91 23 bilgi@evinizneisterse.com

Atatürk Bulvarı Öğretmenevleri Mahallesi Öğretmenler Caddesi Süleyman Abay Apt.5B PK:07070 Konyaaltı/Antalya

Ev Dekorasyonunda Yapılan Yanlışlar

AnasayfaBlogEv Dekorasyonunda Yapılan Yanlışlar

Ev Dekorasyonunda Yapılan Yanlışlar

Ev dekorasyonunda basit ama çevresine etkili o kadar çok müessir var ki hepsini fark etmek mümkün olmasa da, biz birkaç seçenek ile sizlere Ev Dekorasyonunda yapılan hataları ve Hataları bilikte düzeltelim.

Her ne kadar neyi nasıl yerleştirmemiz gerektiği mevzusunda planlar yapsak da dekorasyon yaparken gözden kaçan ufak tefek hatalar olabilir. Dekorasyonla ilgili en büyük isteğimiz; evimizin rahat ve konforlu olması ile beraber şık gözüküp bizi yansıtmasıdır. Bu nedenle başta oturma odası olmak üzere tüm mekanlarda ev dekorasyonuna nasıl özen gösteririz gelin beraber inceleyelim..

Bugün ki yazımızda ev dekorasyonunda meydana getirilen yanlışlıklardan bahsedeceğiz. Böylelikle hangi noktalarda hata yaptığınızı bilerek daha doğru bir ev dekorasyonunda mükemmele yakın teknikler uygulamış olabilelim.

1. Ev Dekorasyonunda yapılan yanlışlar: Doğal Işığı Önemsememek!!!

Bir evi en güzel gösteren şey ışık ve en ekonomik ışık kaynağı da doğal ışıktır.Bu nedenle pencereleri koyu renkli perdelerle kapatmak yerine beyaz renkli ve tül modelleri tercih edin.

2. Ev Dekorasyonunda meydana getirilen hatalar: Farklı Renklerden Kaçmak!!!

Dekorasyonda hata yaparım diye renk kullanmaktan kaçınmak da büyük hatalardan biridir. Hem risk almamak bununla birlikte abartıya kaçmamak için genellikle kahverengi,bej,fildişi beyazı veya gri gibi soft tonlar tercih edilir. Oysa bu seçim evinizin sıkıcı gözükmesini sağlar. Aksesuarlarda veya objelerde renk kullanarak mekanı canlı bir hale getirebilirsiniz.

3. Ev Dekorasyonunda meydana getirilen hatalar: Televizyona nazaran Eşyaları Yerleştirmek!!!

Salondaki en önemli duvara televizyonu yerleştirmek, koca bir duvarı işgal etmek, yapılabilecek en büyük hatalardandır. Salonunuzun en önemli öğesi televizyon olmak zorunda değil, bunu unutmayalım. Bazen bir koltuk takımı bazen de bir tablo resim ev dekorasyonunda ufak ama önemli bir detay olabilmektedir.

4. Ev Dekorasyonunda yapılan hatalar: Aşırı Süsleme İle Huzuru Kaçan Evler!!!

Salon elbet ki şık gözükmeli fakat süsleme işini abartmadığınız dan kararlı olmalısınız. Fazla süslü bir salon göz yorucu olur. Bundan dolayı süsleme işini dengede tutmak gerekir. Renk uyumu salon içerisinde rahat hareket edebilme konforuyla bu sorunu kolayca aşabilirsiniz.

5. Ev Dekorasyonunda yapılan hatalar: Aşırı Sadelik!!!

Aşırı süslemenin tam tersi aşırı sadelik de gene sık yapılan bir dekorasyon hatasıdır. Sade bir salon, evi sönük gösterir. Bu durumda bir kaç detay aksesuarı, Saat dekoratif lambalar veya bir çiçek saksı salona renk katacaktır.

6. Ev Dekorasyonunda meydana getirilen yanlışlar: Yetersiz Aydınlatma!!!

Aydınlatma diyince aklımıza şu sıralar moda olan ledler geliyor. Hem daha tasarruflu hemde verdiği rengarenk ışıklarla heyecan katmıyor değil. Ancak yeterince aydınlatılmamış bir salon ne kadar güzel ve gösterişli döşenmiş olursa olsun kasvetli gözükecektir. Başta doğal ışık olmak üzere aydınlatmanın kafi olup olmadığına dikkat edin. Salonun büyüklüğüne göre ışıklandırma hesabı güzelce yapılmalıdır.

7. Ev Dekorasyonunda yapılan yanlışlar: Büyük Mobilyalar!!!

Seçtiğiniz mobilyaların, mevcut alanla orantılı olması gerekir.Büyük eşyalar oturma odanızı olduğundan daha ufak gösterir ve hareket alanını kısıtlar veya tam tersi olarak küçük eşyalarda ayak altına dolanabilir.

Bir Yorum Bırakın

Open chat