Uygun fiyat ve hızlı teslimat garantisiyle çalışan firmamız Antalya’nın dört bir yanına hizmet vermektedir.

+90 (242) 228 55 59 +90 (531) 792 91 23 bilgi@evinizneisterse.com

Atatürk Bulvarı Öğretmenevleri Mahallesi Öğretmenler Caddesi Süleyman Abay Apt.5B PK:07070 Konyaaltı/Antalya

İzolasyon Sistemleri

AnasayfaNeler Yapıyoruzİzolasyon Sistemleri

Bütçe ve Kaynak Tüketiminin Kontrolü İçin İzolasyonun Önemi

Vücudun hastalıklardan ve kötü koşullardan korunmak için izole edilmesi ne kadar gerekliyse, içinde yaşanılan veya vakit geçirilen yapıların izole edilmesi de o kadar önemlidir. Hem binanın hem de içinde yaşayan kişilerin sağlığı açısından izolasyon yapılması gerekir. Isı ve su kayıplarını önlemek ve yoğunluklarını engellemek ancak kaliteli bir izolasyon ile mümkündür. Eviniz ne isterse uzman kadrosu ve gelişmiş donanımıyla kaliteli bir izolasyon hizmeti sunmaktadır.

İzolasyon binanın korunması kadar enerji tasarrufu açısından da önemlidir. Isının, bina veya daire içinde sağlıklı bir sirkülasyon yaratmaması, yeterli ısının sağlanamamasına ve ısınma/soğutma araçlarının aşırı kullanımına yol açar. Bu da kişisel bazda yüksek faturalar ödenerek bütçeyi zorlayacağı gibi, aşırı kaynak tüketimine sebep olur. Başta Enerji Bakanlığı olmak üzere birçok yetkili kurum tarafından tavsiye edilen izolasyon bu yüzden önemlidir. Özellikle ılıman ve rüzgârlı bir bölge olan Antalya ili tadilat yapılırken izolasyona dikkat edilmesi gereken bir yerdir.

Türkiye’yle hemen hemen aynı iklime sahip Fransa’da ısınma için harcanan para Türkiye’dekinin yarısı kadardır. Bunun en büyük sebebi izolasyonun öneminin Türkiye’de yeterince bilinmiyor olmasıdır. Ancak son zamanlarda yapılan ev ve binalara izolasyon şartı getirilmektedir. A’dan Z’ye tadilat işleri ancak izolasyonun kaliteli yapılmasıyla mümkündür. Kalınlığı altı santimi bulan yalıtım malzemelerinin kullanımıyla kişisel bütçenin zarar görmesi ve genel anlamda aşırı kaynak tüketiminin önüne geçilebilir.

Su yalıtımının sağlanması ev tadilatı için ısı yalıtımı kadar önemlidir. Binaların yıpranmasındaki temel etkenlerin başında su gelmektedir. Bina yapımında kullanılan malzemeler ne kadar kaliteli olsa da nitelikli bir su izolasyonunun yapılmaması uzun vadede yıpranmaya ve kısa vadede çatı akıtması gibi sorunlara sebep olacaktır. Ayrıca elektronik malzemelerin kullanıldığı işyerleri için ofis tadilatı yapılırken su yalıtımına dikkat edilmelidir.

Özellikle kış aylarında fazlaca yağış alan bir bölge olan Antalya dekorasyon yapılırken su yalıtımına dikkat edilmesi gereken bir yerdir. Çünkü izolasyonun düzgün yapılmaması dekorasyon malzemelerine de zarar verecektir. Eviniz ne isterse olarak İzolasyon konusunda gelişen malzeme bilimini yakın takip ederek en yeni yapı malzemelerini sizin için seçip uygulayacağız.

Open chat